Inne strony:

Kosiarki spalinowe, kosy spalinowe, maszyny ogrodnicze

Ogrody zimowe, ogród zimowy, - projekty i wykonanie ogrodów zimowych

Kosiarki, spalinowe, traktorki, kosy spalinowe, pilarki

Kosiarki, - serwis informacyjny kosiarki.info

Kosiarki - forum, - forum ogrodnicze

Jak wybrać odpowiednią kosę spalinową?

kosy spalinowe:: kosiarkiGdy zamierzamy kupić kosę spalinową , powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim rozważmy, na jakie paliwo ma działać nasza kosa, jak wielki teren oraz o jakim ukształtowaniu będziemy kosić, jaka będzie dla nas optymalna moc urządzenia. Ponadto, przy zakupie, musimy wybrać rodzaj układu tnącego.

Kosy spalinowe używane są przede wszystkim do koszenia nierównych powierzchni. Są to urządzenia ekonomiczne, najlepszym wyborem będzie kupno kosy na paliwo płynne, dzięki temu będzie ona miała większą moc.

Im większy jest teren, który będziemy kosić, tym szybciej go skosimy za pomocą kosy o większym zakresie koszenia. Do koszenia terenu gęsto zarośniętego z wysokimi i twardymi roślinami (drzewka, krzewy) zaleca się wykorzystanie kos spalinowych o większej mocy. W takim przypadku korzystniej jest kosić ostrzem metalowym niż żyłką. Należy pamiętać, że przy takich pracach trzeba korzystać z ubrań ochronnych oraz kasku i okularów. Dobrym rozwiązaniem jest kupno urządzenia, które można założyć na plecy. W ten sposób uchronimy nasz kręgosłup przed przeciążeniem.